Pasargā sevi un savus bērnus no vardarbības ģimenē

Uzticies savai intuīcijai! Tikai tu pati vislabāk zini, kurā brīdī varmāka var sākt palikt agresīvs. Kad tas notiek – ej prom no vietas, kur atrodaties, dzīvokļa, mājas. Pārtrauc apdraudošo situāciju un neļauj tai turpināties. Atceries! Pats galvenais ir tava un tavu bērnu drošība.
Ir labi, ja laicīgi izstrādā bēgšanas plānu un iemāci to arī saviem bērniem. Sarunā ar kaimiņiem, lai tie izsauc policiju pēc norunātās zīmes došanas vai izsauc policiju, ja redz, ka varmāka atnāk pie tevis (ja tas vairs nedzīvo pie tevis).
Laicīgi sagatavo somu ar nepieciešamajām lietām (skaidru naudu, dokumentiem, drēbēm, mašīnas atslēgām utt.), kuru noliec drošā vietā vai iedod to radiniekiem, draugiem vai kādam, kuram pilnībā uzticies. Nomaini atslēgas, ja varmāka ir izvācies no Tava dzīvokļa. Ja dzīvoklis nav tavs, tad krāj naudu, kas var kalpot par atspēriena punktu, ja izlem iet prom no varmākas.

 

Ja nav iespējams aiziet:

–          Dodies uz telpu, kur atrodas telefons, lai izsauktu palīdzību.

–          Zvani 112.

–          Meklē medicīnisku palīdzību, ja esi cietusi.

–          Dodies uz istabu, kura ir tuvāk ārdurvīm, lai nepieciešamības gadījumā vari bēgt.

–          Izvairies no uzturēšanās tualetē, vannas istabā vai virtuvē, kuras varmāka var izmantot kā slazdu. Virtuve ir jo īpaši bīstama, jo pa rokai var būt dzīvībai un veselībai bīstami priekšmeti, piemēram, naži, dakšas utt.

Parūpējies par sevi un savu bērnu drošību. Pārtrauc vardarbību pret sevi, lai pasargātu savu bērnu!

Tu vari meklēt psihologa vai psihoterapeita palīdzību.

Arī krīzes centra tālruņa konsultanti, kuri nodrošina krīzes tālruņa darbību visu diennakti ir apmācīti, lai palīdzētu šādās situācijās.

Zvani un pieņem lēmumu nebūt viena šajā situācijā: 67222922, 27722292.

Abi tālruņi strādā 24h/diennaktī.