Nevajag bāzt galvu smiltīs kā strausam, bet zvanīt policijai.

[lang_lv] „Svarīgi, lai cilvēki ne tikai atbalsta šo akciju, zvana un ziedo, bet arī – lai iejaucas, ja dzird, piemēram, ka aiz sienas atskan bļāvieni, ka kādu sit.

 Nevajag bāzt galvu smiltīs kā strausam, bet zvanīt policijai.

 Galvenais ir nebūt vienaldzīgiem.

 Nevajag arī baidīties, ka esi vardarbības upuris.

 Nevajag baidīties iet pēc palīdzības.”

 I. Supe, žurnālā Privātā dzīve, 2011.gada 20.-26.septembra numurā

KKC „Skalbes” darbinieki ikdienā sastopas ar vardarbībā cietušiem cilvēkiem un uzklausa viņu stāstus un emocijas, bet tik pat bieži cilvēki, kuri ir kāda vardarbībā cietušā tuvinieki, draugi vai kolēģi stāsta, cik bezspēcīgi jūtas, jo nezina, kā palīdzēt. Viņi izjūt šaubas, vai var runāt atklāti, vai drīkst piedāvāt palīdzību; izjūt bailes, vai nepadarīs situāciju vēl ļaunāku ar savu iejaukšanos, vai jūtas dusmīgi, ja viņu palīdzību nepieņem. Mūsuprāt, situācijas ir tik dažādas, ka nav vienas atbildes, kas ir pareizi, tomēr ir viena attieksme, kas ir vissvarīgākā – spēja just līdzi un piedāvāt savu atbalstu. Cietušajam ir tiesības pateikt „nē”, bet varbūt, ka nākamajā vai aiznākamajā dienā viņš mainīs savas domas un meklēs palīdzību. Tas arī būs viņa pirmais solis prom no vardarbības!

Ja Jums ir nepieciešams emocionāls atbalsts, Jūs varat zvanīt uz diennakts Krīzes telefonu. Konsultants Jūs uzklausīs un nepieciešamības gadījumā sniegs informāciju par pieejamajām palīdzības iespējām Latvijā. Tālruņi 67222922 (Lattelecom) un 27722292 (Bite).

  „…galvenais ir nebūt vienaldzīgam…”, aicina I. Supe. Arī mēs, krīžu un konsultāciju centra „Skalbes” darbinieki, aicinām Jūs atbalstīt cilvēkus, kas cietuši no vardarbības, ziedojot vienu latu, zvanot uz ziedojuma tālruni 90006285 (līdz 30.septembrim), vai pārskaitot līdzekļus uz biedrības „Skalbes” ziedojumu kontu:

 Biedrība „Skalbes”, reģ.nr. 40008017804,

 Kungu iela 34, Rīga, LV-1050,

 Norēķinu rekvizīti: Swedbank A/S

 Ziedojumu konts: LV37HABA0551031257795[/lang_lv]