Iedegsim šodien svecīti logā!

Biedrība “Skalbes”, jau otro gadu atbalstot Starptautiskās Pašnāvību prevencijas asociācijas iniciatīvu, aicina ikvienu iedegt logā svecīti šodien, 10.septembrī, plkst. 20:00. Šādā veidā izrādot atbalstu pašnāvības prevencijas kustībai, pašnāvības upuru piemiņai, izdzīvojošo un pašnāvības domu nomākto psiholoģiskam atbalstam.

Pasaulē katru minūti viens cilvēks izdara pašnāvību un 20 mēģina izbeigt savu dzīvi. Septembris ir pašnāvību prevencijas mēnesis, kura laikā tiek pievērsta sabiedrības uzmanība satraucoši lielajam izdarīto pašnāvību skaitam. Biedrība “Skalbes” jau 18 gadus veic ieguldījumu pašnāvību prevences procesā, vadot vienīgo diennakts palīdzības tālruni pieaugušajiem Latvijā – 67222922, 27722292.Turpina darboties arī Biedrības „Skalbes” izveidotais forums www.stastiundzivo.lv, kurā ikviens var dalīties ar savām pārdomām un smelties atbalstu nonākot krīzes situācijās.  Septembrī un oktobrī “Skalbēs” plāno arī citas aktivitātes, lai sniegtu informāciju Latvijas iedzīvotājiem par pašnāvības un depresijas profilakses iespējām, kā arī veicināt aktīvu un piepildītu dzīves veidu, kas kalpo kā viens no pamatprincipiem emocionālo un psiholoģisko traucējumu profilaksei.

“Svarīgi atcerēties, ka pašnāvību prevenci veikt katru dienu, nevis tikai vienu dienu vai mēnesi. Cilvēkiem ir nepieciešams psiholoģiskais atbalsts, padoms un vienkārši uzklausīšana katru dienu. Ja katrs no mums kļūs kaut nedaudz uzmanīgās pret līdzcilvēkiem, mums apkārt notiks mazāk traģēdiju,” – saka Krīžu un konsultāciju centra direktore Zane Avotiņa.