Vardarbības gadījumā jāaizmirst teiciens – „Mīļā miera labad…”

[lang_lv]

 

„Par vardarbību jārunā, jāzina, ka ir krīzes telefoni, uz kuriem var piezvanīt. Cilvēkiem jāzina, ka apkārt ir citi, kas var palīdzēt tikai nedrīkst klusēt. Vardarbības gadījumā jāaizmirst latviešu teiciens – „Mīļā miera labad…” Ģ.Ķesteris , žurnāls Privātā dzīve, 2011.gada 13.-19.septembris

Biedrības „Skalbes” Krīzes telefons 67222922 un 27722292 strādā jau no 1997.gada un šobrīd ir vienīgais uzticības telefons Latvijā, kas strādā diennakti. 2010.gada laikā mēs esam saņēmuši vairāk kā 2 tūkstošus zvanu no cilvēkiem, kuri jūtas vientuļi, sāpināti, dusmīgi, pazemoti, vardarbībā cietuši un kuriem nav, kam uzticēt savus pārdzīvojumus. Krīzes telefona konsultanti ir speciāli apmācīti cilvēki un uzklausīs nenosodot, palīdzēs saprast zvanītājam viņa izjūtas un atbalstīs risinājuma meklēšanā. Nepieciešamības gadījumā konsultants sniegs arī pēc iespējas precīzāku informāciju, kur var saņemt palīdzību.

 

  „[…] Cilvēki ir nomākti, drūmi. Vardarbība, kas jaušama visapkārt, ir tikai sekas. Mēs baidāmies pārkāpt slieksni, taču cilvēki nevar būt izolēti no apkārt notiekošā. Dziesmusvētkos vai oligarhu bērēs cilvēki pēkšņi kļūst tik vienoti… Kāpēc reizēm kauna vai pašlepnuma dēļ mēs baidāmies iet pēc palīdzības? Tas taču nenozīmē prasīt naudu. Tas ir tāpat kā aiziet pēc sāls… Aiziet pēc palīdzības…” saka Ģ.Ķesteris, piedaloties akcijā PRET VARDARBĪBU,  sadarbojoties žurnālam “Privātā dzīve” un biedrībai “Skalbes”.

  Dažkārt ir grūti izstāstīt svešam cilvēkam notiekošo un lūgt palīdzību, īpaši ja tā ir situācija, par kuru cilvēks izjūt kaunu vai vainu, tomēr mūsu līdzšinējā darba pieredze un pētījumi pierāda, ka tieši atbalsta grupas nevis individuālās konsultācijas vardarbībā cietušajiem cilvēkiem palīdz vairāk. Tāpēc, ka tiek lauzta klusēšanas un vientulības nasta, jo atbalstu ir iespējams saņemt no tiem blakussēdētājiem, kas arī ir pārdzīvojuši vardarbību, un tāpēc, ka citā brīdī blakussēdētājam ir iespējams sniegt savu atbalstu, mierinājumu un pieredzi. Šī emocionālā pieredzes un jūtu apmaiņa dziedē.

 Tāpēc aicinām atbalstīt akciju PRET VARDARBĪBU,  ko rīko žurnāls “Privātā dzīve” sadarbībā ar biedrību “Skalbes”, un atbalstīt cilvēkus, kas cietuši no vardarbības, zvanot pa ziedojumu tālruni 90006285 vai pārskaitot līdzekļus uz biedrības „Skalbes” ziedojumu kontu:

Biedrība „Skalbes”, reģ.nr. 40008017804,

Kungu iela 34, Rīga, LV-1050,

Norēķinu rekvizīti: Swedbank A/S

Ziedojumu konts: LV37HABA0551031257795[/lang_lv]