Tehnisku iemeslu dēļ šobrīd turpina darboties viena krīžu tālruņa līnija: 27722292 (Bite). Atvainojamies par sagādātajām neērtībām!
Lasīt tālākTehnisku iemeslu dēļ šobrīd turpina darboties viena krīžu tālruņa līnija: 27722292 (Bite). Atvainojamies par sagādātajām neērtībām!
Lasīt tālākTehnisku iemeslu dēļ no 4. līdz 6. martam nedarbosies viena krīžu tālruņa līnija. Lūdzam zvanīt uz +371 27722292 (BITE). No 7. marta strādās abas krīžu tālruņa līnijas un gaidīsim ikviena zvanu, kas jūt nepieciešamību pēc psiholoģiska un informatīva atbalsta.
Lasīt tālākInformējam, ka sākot ar 2018.gada 5.martu Biedrība “Skalbes” atradīsies jaunās telpās – Tērbatas ielā 69, Rīgā, LV-1001. Pārējie rekvizīti un tālruņa numuri paliek nemainīgi.
Lasīt tālākTāpat kā pagājušajā gadā, arī 2018.gadā no janvāra līdz decembrim ģimenēm, kurās ir bērni līdz 18 gadu vecumam, ir iespēja saņemt daļēji valsts apmaksātus sertificētu mediatoru pakalpojumus, lai palīdzētu risināt domstarpības, kuras var skart arī bērnu intereses. Projekta ietvaros pirmās 5 (piecas) mediācijas sesijas (katra 60 minūšu apmērā), ko vadījis projektā iesaistītais sertificētais mediators, pusēm..
Lasīt tālākVĒLIES APGŪT KRĪZES INTERVENCI UN KĻŪT PAR KRĪZES TĀLRUŅA KONSULTANTU? Kārtējo reizi Krīžu un konsultāciju centrs “Skalbes” veido jaunu apmācību grupu darbam pie Krīzes tālruņa! Apmācības notiks darba dienās no 15.augusta līdz 25.augustam (izņemot piektdienas) no plkst. 10:00 līdz 16:00. *Apmācību laiks tiks precizēts atbilstoši atlasītās grupas iespējām. Mēs piedāvājam 44h ilgu apmācību,..
Lasīt tālākKrīžu centrs „Skalbes” aicina vecākus pieteikties nodarbībām programmā “Ceļvedis audzinot pusaudzi” (CAP), kas ir izglītojošas un atbalstošas nodarbības vecākiem par pusaudžu vecuma bērnu attīstību un audzināšanu. Šī programma ir paredzēta vecākiem, kuriem ir bērni vecumā no 12-17 gadiem. Programmas mērķis ir sekmēt pozitīvu bērnu emocionālo attīstību, uzlabot vecāku un bērnu savstarpējās attiecības, palīdzēt vecākiem labāk izprast savus bērnus un..
Lasīt tālākMēs katrs varam kļūt par nozieguma upuri vai aculiecinieku, taču ne katrs no mums spēj pats saviem spēkiem tikt galā ar emocionālajām sekām, ko atstāj šāds pavērsiens. Tamdēļ no šā gada 1.janvāra darbu sācis bezmaksas atbalsta tālrunis noziegumos cietušajiem: 116006. Jau pirmajās gada dienās palīdzību, zvanot uz tālruni, meklējuši vairāk nekā 30 cilvēku. Lai..
Lasīt tālākBiedrība “Skalbes” izsludina iepirkumu Publisko iepirkumu likuma 8² panta paredzētajā kārtībā: Cietušo un to tuvinieku atbalsta tālruņa “116006” kontaktu centra nodrošināšanas pakalpojumi, ID Nr. Skalbes 2015/01. Iepirkuma priekšmets ir Kontaktu centra nodrošināšanas pakalpojumi, t. sk. uzturēšana un atbalsts, cietušo un to tuvinieku atbalsta tālrunim 116006, saskaņā ar Nolikuma 2. pielikumu – Tehniskā specifikācija, turpmāk –..
Lasīt tālākGRUPA PILNA Ģimenes mēdz būt dažādas. 35% bērnu Latvijā aug ģimenēs, kurās ir viens vecāks vai vecāki nedzīvo kopā (CSP dati). Katrai no šīm ģimenēm ir savs stāsts. Reizēm tie ir stāsti par kādu traģisku notikumu vai neatrisināmām domstarpībām. Bieži tie ir stāsti par sāpēm. Nereti tie ir stāsti par apzinātu izvēli un prieku būt..
Lasīt tālākNo šodienas, 21. oktobra, plkst. 15.00 darbu sāk “Amigo ģimenes atbalsta tālrunis”, kur ikvienam būs iespēja saņemt emocionālo atbalstu un psihologa konsultācijas savstarpējo attiecību uzlabošanai un dažādu problēmsituāciju risināšanai ģimenē. Atbalsta tālrunis ģimenēm ir Latvijā jauns risinājums, kurš izveidots “Amigo iniciatīvas laimīgām ģimenēm” ietvaros, sadarbojoties ar biedrības “Skalbes” speciālistiem, kura uzmanības centrā ir tieši ģimenes..
Lasīt tālākJau atkal uzsākam jaunu kandidātu atlasi brīvprātīgo krīzes tālruņa konsultantu grupai. Krīzes tālruņa konsultants ir speciāli apmācīts profesionālis darbam ar cilvēkiem krīzes situācijā. Mēs piedāvāj am 44h ilgu apmācību, kurā ietvertas Krīzes intervences teorētiskās zināšanas un praktiskā daļa – lomu spēles un darbs grupās. Apmācības plānotas no 7.septembra-18 septembrim no 18:00-21:00. Apmācību laiks tiks precizēts atbilstoši atlasītās..
Lasīt tālākJa pamanāt šādas pazīmes un īpaši – vairāku pazīmju kombināciju, neatstājiet šo cilvēku vienu, mēģiniet atbalstīt un izrunāties, pēc iespējas samaziniet pieeju pašnāvības izdarīšanas līdzekļiem (medikamenti, šaujamieroči, asi priekšmeti u.c.). Vajadzības gadījumā palīdziet šim cilvēkam vērsieties pēc palīdzības pie psihiatra, psihoterapeita, psihologa vai ģimenes ārsta. tieša vai netieša runāšana par nāvi, pašnāvību vai vēlmi mirt:..
Lasīt tālākKrīžu centrs „Skalbes” aicina vecākus pieteikties bezmaksas nodarbībām programmā “Ceļvedis audzinot pusaudzi” (CAP), kas ir izglītojošas un atbalstošas nodarbības vecākiem par pusaudžu vecuma bērnu attīstību un audzināšanu. Šī programma ir paredzēta vecākiem, kuriem ir bērni vecumā no 12-17 gadiem. Programmas mērķis ir sekmēt pozitīvu bērnu emocionālo attīstību, uzlabot vecāku un bērnu savstarpējās attiecības, palīdzēt vecākiem..
Lasīt tālākInformatīvais materiāls sagatavots Eiropas Sociālā fonda projekta „Biedrības „Skalbes” administratīvās kapacitātes stiprināšana” Nr.1DP/1.5.2.2.2/12/APIA/SIF/095 ietvaros. 92,07% no Projekta finansē Eiropas Savienība ar Eiropas Sociālā fonda starpniecību. Apakšaktivitāti administrē Valsts kanceleja sadarbībā ar Sabiedrības integrācijas fondu.” Lai atvērtu, spiest apakšā: INFORMATĪVAIS MATERIĀLS PAR PROJEKTA PIEREDZI LIKUMDOŠANAS VEIDOŠANĀ SOCIĀLAJĀ SFĒRĀ
Lasīt tālākPašpalīdzības materiāls sagatavots Eiropas Sociālā fonda projekta „Biedrības „Skalbes” administratīvās kapacitātes stiprināšana” Nr.1DP/1.5.2.2.2/12/APIA/SIF/095 ietvaros. Materiāls ir sagatavots ar Eiropas Savienības Sociālā fonda finansiālu atbalstu. Par materiāla saturu atbild biedrība „Skalbes”. 92,07% no Projekta finansē Eiropas Savienība ar Eiropas Sociālā fonda starpniecību. Apakšaktivitāti administrē Valsts kanceleja sadarbībā ar Sabiedrības integrācijas fondu. Krīze ir..
Lasīt tālāk– Cilvēks, kas runā par pašnāvību, īstenībā to nemaz nedarīs. Gandrīz visi cilvēki pirms pašnāvības veikšanas ir tiešā vai netiešā veidā norādījusi apkārtējiem par saviem nodomiem. Neignorē pašnāvības draudus. Pat tad, ja pašnāvības draudi ir izteikti kā joks, uztver tos nopietni. Pievērs uzmanību, ja dzirdi šādus izteicienus: „Tu to nožēlosi, kad es būšu miris”, „Es..
Lasīt tālākJo: Tava vēlme nomirt ir slimības simptoms! Tu nejūties depresīvs. Tev ir depresija! Depresija ir slimība un pašnāvības domas ir šīs slimības simptoms! Tāpat kā jebkuru citu saslimšanu arī depresiju var un vajag ārstēt, lai atbrīvotos no simptoma! Tava dzīvība ir Vērtība un to ir vērs izglābt! Kādēļ tam ir grūti noticēt? Jo depresija..
Lasīt tālākUzticies savai intuīcijai! Tikai tu pati vislabāk zini, kurā brīdī varmāka var sākt palikt agresīvs. Kad tas notiek – ej prom no vietas, kur atrodaties, dzīvokļa, mājas. Pārtrauc apdraudošo situāciju un neļauj tai turpināties. Atceries! Pats galvenais ir tava un tavu bērnu drošība. Ir labi, ja laicīgi izstrādā bēgšanas plānu un iemāci to arī saviem..
Lasīt tālākBērni, kas izaug, redzot vardarbību mājās, sāk to uztvert kā normālu parādību. Tie notic, ka vardarbība ir normāls citu cilvēku kontrolēšanas veids. Tev jāzina, ka ilgstošai vardarbībai ir sekas, kuras ietekmē gan tevi, gan tavu bērnu: Emocionālas- depresija, zems pašvērtējums, vainas sajūta, kauna sajūta, dusmas, trauksme. Starp personu- izolēšanās, atsvešināšanās, grūtības attiecībās ar vecākiem, bērniem,..
Lasīt tālāk